سرور های اختصاصی چه مزایایی دارند؟

یه مطلب بسیار باحال در مورد اینترنت اینه که شما باید سایت خود رو روی سرورهایی پیاده کنین که اعتبرا بسیار زیادی دارن. البته میشه این سرور رو به صورت خونگی هم راه اندازی کرد ولی دو عیب کلی داره اول این که با خاموش کردن سیستم، اینترنت قطع شده و کاربران دیگه به سایت شما دسترسی ندارن و دوم این که سرعت سرورهای خونگی پایینه و نمی تونه سایت شما رو خوب بالا بیاره پس وبمسترها در همون اول راه اندازی سایت باید به سراغ سرورهای معروف برن. این وسط بعضی از وبمسترها به دنبال سرورهای اختصاصی می رن. مهمترین مزیت سرورهای اختصاصی در اینه که تموم فضای هارد سرور، درا اختیار مشتریان قرار میگیره و این یه امتیاز مثبت هستش مثلا این امکان باعث می شه که فضای ذخیره سازی بیشتری واسه سایت مربوطه جفت و جور شه که در سرورهای دیگه این امکان وجود نداره.

هاستینگ اشتراکی یعنی دو یا چند سایت از خدمات میزبانی یه سرور استفاده کنن. به کار گیری هاستای اشتراکی هراندازه هم گه خوب مدیریت شن بازم مطمئن و ایمن نیستن. ولی اگه از سرورای اختصاصی استفاده کنین، میشه اونو خیلی راحت و با خیال راحت بیشتری مدیریت کرده تا همیشه سرور سایت ما در بهترین وضعیت ممکن باشه. به کار گیری هاستای اشتراکی معمولا مشکلات ناخواسته ای رو از طرف دیگر سایتا واسه سایت شما به وجود میارن. مثل اضافه بار ترافیکی، کدهای داغون کننده از طرف کاربران یا سایتای دیگه، بدافزارا و مسائل دیگه.

مشکلات

اگه سایت خود رو روی یه سرور اختصاصی یا dedicated server مستقر کنین باید هزینه بیشتری پرداخت کنین اما در آخر متوجه میشین که چیزی که به دست آورده اید ارزش اونو داشته. تو یه سرور اختصاصی شما می تونین خیلی راحت تنها نرم افزارایی که دوست دارین و واسه کار خود نیاز دارین رو نصب کنین اما در سرورای مشترک، پکیجا و نرم افزارای دیگه کاربران هم روی سرور قرار داره که با اضافه شدن هر نرم افزار و پکیجی کارایی و امنیت سرور ممکنه به خطر بیوفتد.

ارزش یه هاست اختصاصی در اینه که وابستگی شما به سرور، تاخیرای وقتی و هزینه های به وجود اومده به وسیله اونو کم می کنه. با کمک یه سرور اختصاصی می تونین درخواست کاربران رو به سرعت جواب داده و نیاز هاشون رو خیلی راحت برآورده کنین در حالیکه با یه هاست اشتراکی اینجور امکانی واسه شما جفت و جور نیس. در مورد کار و کاسبیای اینترنتی، توانایی اطمینان و پشتیبانی سریع از کاربر خیلی مهمه و این جاست که یه هاست اختصاصی به داد شما می رسه.
معمولا واسه طراحان سایت و طراحان گرافیک و به خصوص کارشناسان سئو و بهینه سازی سایت، یه سرور اختصاصی بسیار با ارزشه. سرورای اختصاصی واسه شرکتای طراحی سایت منبع درآمد بسیار خوبی هستن، نه فقط به خاطر خدمات و تسهیلاتی که در اختیار مشتریان خود می ذارن بلکه به دلیل اطمینان و کارایی بالاتری که دارن.

سئو

دسترسی بیست و چهار ساعته به سرور خود به شما این امکان رو میده که در کوتاه ترین زمان ممکن سایت مشتریان رو بروزرسانی کرده و مشکلات اونا رفع کنین و به این صورت همیشه مشتری رو در دست داشته باشین و درآمد زائی کنین. با این امکان کم کم متوجه میشین که به ازای زحمت کمتر درآمد بیشتری بدست آوردین و در عین حال مشتریاتون هم در حال افزایش هستن.
اگه تا این جا هنوز به به کار گیری یه سرور اختصاصی راضی نشدین پس این رو بشنوین. شما وقتی متوجه نیاز به یه هاست اختصاصی خواهدی شد که آمار بازدیدکنندگان و پهنای باند شما در حال افرایشه و در این زمان می بینین که دانلود یه فایل خیلی کم حجم هم زمان زیادی از کاربران شما صرف می کنه. در نتیجه شما بهترین و وفادار ترین کاربران خود رو هم از دست میدید. با یه حساب دو دوتا چهار تای ساده متوجه میشین درآمدی که به دلیل کاهش بازدیدکنندگانتان از کفتون میره بسیار بیشتر از هزینه یه سرور اختصاصیه.
اگه در فکر یه کسب وکار اینترنتی پر سود هستین و به سایت خود به عنوان منبع درآمد نگاه می کنین، بهتره از این اصل مهم ( هاست اختصاصی ) در طراحی سایت غافل نشید چون که مشتریان شما در میان بازدیدکنندگان سایت شمان. پس سرعت بالا اومدن صفحات و دسترسی همیشگی به اونا می تونه شانس فروش شما رو بالا ببره. اینطوری خود مشتریان به تیم بازاریابی شما تبدیل شده و همیشه مشتریان دیگه رو به طرف سایت شما جهت میدن. اگه به دنبال یه کار و کاسبی اینترنتی موفقین، اول به دنبال یه سرور اختصاصی باشین.