هر آنچه که از تویوتا سوپرا ۲۰۱۹ می دانیم

درسته که تویوتا سوپرای خاطرانگیز رو هیچ وقت در خیابون هامون ندیدیم، اما به اندازه ای این تویوتای دوست داشتنی در فیلما و بازیا به عنوان یه قهرمون به نمایش درآمد که به طور کامل با این کوپه ژاپنی آشنایی داریم. اما زمان اون رسیده تا تصاویر قبلی از این خودرو رو از یاد ببرین چراکه سوپرای جدید خیلی فرق داره!

خودروی دیفرانسیل عقب تویوتا با همراهی ب ام و به زودی عرضه می شه در ادامه هرآنچه که در مورد این خودرو می دونیم رو با هم تقدیم حضوتون می کنیم.

در سال ۲۰۱۲ تویوتا با محصول جی تی ۸۶ ، باری دیگه به دنیای خودروهای محورعقب برگشت. اما حالا پروژه بسیار بزرگتری در دست داره.

محصول جدیدی که می تونه جانشینی واسه سوپرای بزرگ که از محبوب ترین خودروهای ساخته شده تویوتا در تموم دوران بوده باشه. اطلاعات بسیاری رو می دونیم و بسیاری رو هم تنها شنیده ایم. بذارین همه رو با هم ترکیب کنیم تا چشم اندازی از این تویوتا جدید بدست بیاریم.

  تویوتا سوپرا مستحق احترامه؟

هنوز به طور کامل مطمئن نیستیم که این خودرو امضای سوپرا رو یدک میکشه یا خیر. اما در هر صورت ما با همین راه و روش منتظر هستیم. چون که شک نداشته باشین زمان تاخت و تاز سوپرای جدیدی شده.

به زودی عرضه می شه، دست کم به فرم کانسپت

به گفته معتبرترین مجله ماشین ژاپن، در ماه اکتبر، سوپرا به شکل کانسپت در نمایشگاه خودروی توکیو به نمایش گذاشته می شه.

سوپرا سکوی نمایش خود رو با برادران دیفرانسیل عقب خود یعنی کانسپت S-FR و هم اینکه فرم اسپرت مشکوکی از کرولا به اشتراک می ذاره.

هرچند که رونمایی همزمان این سه شاهکار تویوتا، تو یه نمایشگاه، بسیار غیرمعمول و حتی کمی عجیب به نظر می رسه، ولی یادمون نره که مدیر اجرایی شرکت، آکیو تویودا معتقد شده بود که هیجان و ذائقه اسپرت تری رو به بازار بیاره.

تازگیا، با به نمایش درآمدن کوپه مسحورکننده Lexus LC500 و هم اینکه هات هاچ Yaris GRMN تماشاگر این سیر هیجان انگیز بوده ایم، اما این جریان خودروهای جدید ژاپنی بازم به قوت خود باقیست. درهرصورت بزودی می بینیم تویوتا چه در چنته داره.

همکاری ب ام و

در سال ۲۰۱۲ اطلاع داده شد که سوپرا محصول مشترک تویوتا و ب ام و میشه. دو شرکت درحال کار روی موتور و باتری لیتیومی هستن.

قراره این همکاری هیجان انگیزتر هم بشه که شامل ساخت یه پلتفرم جدید محور عقب هم می شه.

این پلتفرم روی نسل آینده ب ام و Z4 که تابستون گذشته در ساحل پیبل معرفی شد هم سوار می شه.

ب ام و نوید خودرو اسپرت فوق العاده ای رو داده. خودرویی که زیر ۱۵۰۰ کیلوگرم وزن داره و درآخر اینکه برابری پلتفرما اتفاقیه که شک نداشته باشین باعث خوشحالی طرفداران سوپرا هم می شه.

البته نگفته نمونه که تا الان خبری از سقف باز شونده در سوپرا شنیده نشده و به احتمال زیاد تنها تماشاگر سقف فلزی هستیم.

موتور ۶ سیلندر

اخبار نشون دهنده اون هستش که سوپرا مجهز به یه موتور ۶ سیلندر V شکل به همراه موتوری الکتریکی میشه.

هرچند شایعه هایی از موتور ۶ سیلندر خطی مخصوص ب اون و هم به گوش می رسه!

شباهت به کانسپت FT-1

ازعکسای لیک شده در سایت Supramkv.com می تونیم سوپرای بوجود اومده براساس خودروی کانسپت FT-1  تویوتا رو تصور کنیم.

FT-1 در نمایش ۲۰۱۴ دیترویت نشون داد که اگه در نسلای آینده، خودروی اسپرت دیفرانسیل عقبی از خط تولید تویوتا خارج شه، این خودرو چه ظاهری داره.

حالا میشه از این شباهتا امیدوار بود که سوپرا سهمی از خطوط خیره کننده FT-1  داره.

چیزی که فکر می کنیم که می دونیم:

چهارچرخ متحرک هیبریدی

در این مورد چندین خبر تناقص آمیز شنیده شده. سال گذشته، مدیر اجرایی تویوتا در اروپا اشاره کرد که سوپرا می تونه هیبرید باشه و از تکنولوژی LMP1-Hybrid خودروهای مسابقه ای تویوتا استفاده می کنه.

از طرف دیگه در گزارش سال گذشته Autocar شنیدیم که سوپرا هم چهارچرخ متحرک الکتریکی، و هم یه موتور ۶ سیلندر بنزینی داره. اما این خبر با تایید پایانی فاصله زیادی داره.

بنا به گزارش ماه اگوست TopGear سوپرا و Z4 هردو، مجهز به موتوری با چهار سیلندر خطی  و هم اینکه به یه پیشرانه الکتریکی هستن.

هرچند که هیچکدام به وسیله ب اون و تایید یا تکذیب نشده ان. ولی هرجا سخن از سوپرا جدیده، موتوری الکتریکی هم دیده میشه.

از دست دادن گیربکس دستی

شایعه دیگری که از Autocar  شنیده ایم نشون دهنده آنست که اگه سوپرا به موتور قوی هیبریدی LMP1 مجهز شه دیگه گیربکس دستی روی این خودرو نصب نمیشه.

علاوه بر این، از اسناد منتشر شده SupraMkV.com میفهمیم که برخلاف Z4 خبری از دنده دستی واسه سوپرا نیس. اتفاقی که می تونه واسه بعضی ناراحت کننده باشه.

ب ام و موتور رو میسازه

SupraMkV.com هم اینکه گزارش میده که سوپرا با ۳ موتور متفاوت عرضه می شه.

دو  موتور ۲ لیتری توربو ۴ سیلندر. و یه موتور ۶ سیلندر خطی. موتورای ۴ سیلندر همون موتورای ۲۰i و ۳۰i ب ام و هستن و ۶ سیلندر خطی هم با نام ۴۰i شناخته می شه.

قراره ۲۰i  بازار اروپا و موتورهای قوی تر ۳۰i و ۴۰i بازار آمریکا رو هدف بگیرن.

درسته که این خبر با اون چیزی که قبلا  از موتور V6 هیبریدی سوپرا گفتیم مغایرت داره ولی این موتورا به طور کامل با Z4 امروزی و سوپرا نسل قبلی همخوانی دارن و شکی نیس که موتورهای تولیدی نامبرده ب ام و امتحان خود رو پس دادن و بسیار موفق بودن.

حالا خوبیش اینه همه این پرسشا در نمایش خودرو توکیو ۲۰۱۷ جواب داده می شن.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *