هفت عادت رایج میان مدیران موفق

هر کار و کاسبی موفقی نیاز به یه مدیر عالی و موثر داره؛ مدیران خانوم و آقایی که باید بتونن به حدی الهام بخش کارمند خود باشن تا اونا هم با اعتماد به نفس کامل وظایف شغلی خود رو به راه احسنت بکنن.

ولی بدیش اینه در حدود ۶۰ درصد کسب و کارا مدیران اونطور که باید توانا نیستن و این موضوع باعث می شه کارکرد کلی سازمان خوب پیش نره و حتی در بعضی مواقع باعث شکست اون کار و کاسبی شه. ۳۷ درصد کارمندان هم شغل خود رو فقط به دلیل رفتار ناجور و مدیریت بد ترک می کنن.

مدیریت بیشتر یه هنره تا یه علم و هر کسی که در این بخش بهتر بکنه و موثر تر باشه، شک نداشته باشین موفق تر هم میشه. واسه رسیدن به این تاثیر هفت تمرین هست که تموم مدیران موفق اونا رو انجام دادن.

پیشنهاد می کنیم آدمایی که به مدیریت علاقه دارن، ادامه مطلب رو از دست ندن.

۱ – عرق ریختن

تعجب نکنین! یکی از نشونه های یه مدیر موفق همگام بودن با مجموعه از اول تا انتهای پروژه ها هستش. میشه گفت یه مدیر موفق تو یه کلمه خلاصه می شه: تلاش. یاد بگیرین چیجوری هم پای بقیه به انجام امور کاری بپردازید، چیجوری تیمای موثر تشکیل بدین و در آخر آینده روشنی رو واسه کار و کاسبی خود ترسیم کنین. تا می تونین هرآنچه که به هنر مدیریت مربوطه رو یاد بگیرین و مدیر بودن رو تمرین کنین. در آخر به خود این باور رو بدین که شما میتونین یکی از بهترین مدیران باشین.

۲ – حفظ آرامش سازمان در شرایط پر فشار

وقتی که شرایط سختی در سازمان حاکمه، اون شخصی باشین که آدما به دنبال الهام گرفتن از اون هستن. از صحبت در مورد اینکه شما در اون لحظه چیکار می کنین دوری کنین و عوضش، راه برگشت به راه اصلی رو صاف کنین. به کارمندان اطمینان ببخشین و به اونا کمک کنین تا بر احساسات بد و اضطراب خود پیروز شدن. آرامش سازمان شما از اعتماد به نفس، وقار و جلوگیری از خشونت ساخته می شه.

۳ – صداقت

اگه از کارمندان سوال کنین اولین چیزی که از مدیرشون میخوان رو بگن، نزدیک به اکثریت اونا جواب میدن: صداقت. کارمند می خواد مدیری صادق، منصف و رک داشته باشه. وقتی که شما اصل صداقت و تساوی رو با کارمندان خود رعایت کنین، در مقابل اونا هم بیشتر نسبت به شما و کار و کاسبی تون وفادار خواهند موند.

۴ – الهام بخشی کار تیمی

در تیما و گروه هایی که با همدیگه همکاری مناسب و تلاش دوطرفه دارن، وظایف هم خوب و با موفقیت پیش میره. تموم آدمایی که تو یه گروه به صورت تیمی مشغول به فعالیت هستن به این موضوع اقرار دارن که واسه رسیدن به موفقیت در کارای گروهی نیاز به پشتیبانی و کمک همزمان همکاران و مدیران حاضر در گروه س. وقتی که شما به عنوان یه مدیر از تیم خود پشتیبانی می کنین، بهره وری بالا رفته و در آخر، نتیجه پایانی زودتر و بهتر بدست میاد.

۵ – داشتن ایمان راسخ به خود و کارمندان

بدون ترس از آینده به اهداف خود در مورد سازمان تون ایمان داشته باشین. از ته دل مطمئن باشین شما به همراهی کارمندان خود می تونین بر هر مسئله ای مسلط شید و در آخر به اهداف خود برسین. مطمئنا در طول راه با مشکلاتی روبرو میشین ولی نباید بذارین شما رو از راه دور کنن. از مشکلات فقط به عنوان منابعی واسه به دست آوردن جزییات بیشتر استفاده کنین و با به کار گیری تجربیات و حفظ اعتماد به نفس، کارکرد کار و کاسبی خود رو بهتر کنین.

۶ – ارتباطات

یکی از عادات مدیران موفق اینه که با تموم اعضای مجموعه ارتباطی رو راست برقرار می کنن و مستقیما از اونا بازخورد می گیرن. این کار باعث برانگیخته شدن انگیزه در کارکنان می شه. وقتی که کلمات و پیاما مستقیما بین شما و کارمندانتان منتقل شه اثرات بسیار مثبتی در فرهنگ مجموعه و پیش برد اهداف میذاره.

۷ – به هدف پایانی خود نگاه کنین

بخش کلی ای از کار هر مدیری مواجه شدن با بحرانا و مشکلاته که این خود یکی از کلیدهای موفقیت هر کسب و کاریه. اما رهبران موفق همیشه به یاد دارن که باید به تصویر بزرگی که واسه خود مجسم کردن نگاه کنن و اهداف خود و مجموعه رو یادآوری کنن. یعنی باید همیشه چشمانی تیز بین داشت و فرصتای جدید رو کشف کرد و نباید به دنبال چالشای جدید غیر لازم رفت. موفقیت بزرگ، هدف بزرگ می خواد و رسیدن به موفقیت، لازمه متمرکز بودن روی اون اهدافه.

در آخر سخن معروفیه که میگه: "مدیران عالی زاده نمی شن، بلکه ساخته می شن." با تمرین و مثل سازی این عادات تاثیر خود رو به بیشترین حد خود برسونین تا بتونین سازمان خود رو به بالاترین درجات موفقیت برسونین.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *