می 9, 2021

گزارش سایت اسپم به گوگل

گزارش کپی مطالب بوسیله سایت اسپم

با حضور الگوریتم گوگل پاندا در دنیای اینترنت و جریمه هایی که واسه سایت اسپم و با محتوای تکراری در نظر میگیره، یکتا و متفاوت بودن محتوای صفحات سایت اهمیت بالایی پیدا کرده. بدیش اینه شاهدیم که سایتهای زیادی با کپی کردن تموم مطالب یه صفحه و بدون ذکر منبع با لینک به سایت اصلی، محتوای خود رو بروزرسانی کرده و با این کار حاصل زحمات بقیه رو به رایگان استفاده میکنن. الگوریتم پاندا به خاطر مقابله با سایت اسپم ایجاد شد ولی ضعفایی هم داره، به طور مثال امکان تشخیص منبع اصلی مطلب در خیلی از موارد وجود نداشته و ممکنه به اشتباه سایت اصلی رو جریمه کنه.

معمولا این اتفاق وقتی اتفاق می افته که سایتهای بزرگتر و پربازدید مطالب رو از سایتهای کوچکتر کپی میکنن و صفحاتشان به سرعت در گوگل ایندکس میشه، با در نظر گرفتن تاریخ ایندکس صفحه و قرار ندادن تاریخ انتشار در مطلب، پاندا دچار اشتباه شده و سایت اصلی رو جریمه میکنه.

حالا خوبیش اینه شما می تونین با به کار گیری وسیله Digital Millennium Copyright Act یا همون DMCA  سایتای اسپم رو به گوگل معرفی کرده و با ارائه دلایل و مدارک بخواین تا صفحات کپی شده از سایت شما از نتایج جستجوی گوگل حذف گردند.

سایت اسپم رو چیجوری معرفی کنیم؟

شما می تونین از راه فرم DMCA یه درخواست به گوگل بفرستید و صفحه یا سایت اسپم که محتوای شما رو کپی کرده رو به اونا معرفی کنین. اینکار به این معنی نخواد بود که گوگل حتما تموم سایت و یا اون صفحه خاص رو از صفحه یافته های جستجوی خود حذف کنه و یا ایندکس اون رو پاک کنه، بلکه درخواست شما بدقت بررسی شده و در صورت اثبات تخلف سایت اسپم مورد نظر شما، گوگل برخورد مناسبی با اون داره.

واسه شما مهمترین موضوع حذف محتوای کپی شده از سایتتانه که حالا خوبیش اینه به کار گیری این وسیله معمولا شما رو به هدفتون میرسونه. تنها باید تموم بخشا رو بدقت تکمیل کنین و نزدیک به یه هفته صبر کنین. واسه ارسال یه درخواست DMCA مراحل زیر رو طی کنین:

به صفحه Google Copyright Removal برید (باید به حساب گوگل خود وارد شده باشین چون به شکل ناشناس نمیتونین فرم رو کامل کنین)، اطلاعات خواسته شده رو به دقت تکمیل کنین که یعنی: چکیده ای از محتوای کپی شده، صفحه اصلی در سایت شما که مطلب واسه اولین بار در اونجا منتشر شده و صفحه ای که الان محتوای شما رو کپی کرده یا همون سایت اسپم.

و در آخر از شما خواسته میشه که در مورد صحت ادعای خود و مالکیت حق الهی و کپی رایت مطلب قسم بخورین.

فرم گزارش سایت اسپم به گوگل

فرم گزارش سایت اسپم به گوگل

مرحله بعدی فقط صبر کردنه، شما یه پیام از پیش تعیین شده دریافت می کنین که کامل کردن فرم رو شما رو تایید میکنه، ولی هیچ پیامی در مورد تاثیر درخواست شما و اقدام گوگل براساس اون دارید. حتی اگه درخواست جریمه شما معتبر بوده و سایت اسپم مورد نظرتون از نتایج جستجوی گوگل حذف شه. پس نتایج جستجوی گوگل و صفحات ایندکس شده رو هر روز بررسی کنین تا اینکه میبینین یهو سایت اسپم از یافته های خارج میشه.

چه وقتی گزارش تخلف سایت اسپم رو به گوگل بدیم؟

هر زمان که سایتی مطالب شما رو کپی کرده و با همون مطلب رتبه مناسبی در نتایج جستجوی گوگل بدست آورد و حتی اگه در صفحات دوم و سوم یافته های بود شما باید یه فرم گزارش تخلف پر کنین، ولی اگه تنها یه یا دو پاراگراف از متن کپی شده باشه و به عنوان نقل قول در صفحه موجود باشه حق شما ضایع نشده و دلیلی واسه گزارش به گوگل دارید. تنها وقتی به شکایت شما رسیدگی میشه که تموم محتوا یا بخش بسیار خیلی از اون کپی شده باشه و این شاهدی بر وجود سایت اسپمه.

بهتره که فقط در شرایط درست به گوگل گزارش بدید، چون اگه چند گزارش درست و تایید شده داشته باشین با اعتماد و سرعت بیشتری به گزارشات شما رسیدگی می شه.

اگه شمام سایتهایی رو میشناسین که مطالب صفحه شما یا بقیه رو کپی میکنن و با این کار بازدید روزانه خوبی هم دارن، بهتره هرچه سریعتر از این فرم گزارش تخلف به گوگل استفاده کرده و سایت اسپم رو معرفی کنین. داشتن حساب گوگل وبمستر و معرفی صفحات بدون این دست اون دست کردن پس از منتشر کردن اونا به گوگل میتونه در تایید مالکیت الهی به شما کمک کنه.

شما می تونین با مطالعه کتاب اختصاصی وبسیما یعنی “کتاب راهنمای کامل کنسول جستجوی گوگل” با وسیله گوگل وبسمتر به طور حرفه ای تر آشنا شده و علاوه بر مدیریت بهتر سایت خود، سایتای اسپم و محتوای کپی شده رو آسونتر گزارش کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *