می 9, 2021

گزارش عملکرد یک سال گذشته وبسیما

وبسیما یه ساله شد!

ضمن تشکر از همتون عزیزان که طی این یه سال پر فراز و نشیب ما رو همراهی و پشتیبانی کردین، عزممونو جزم کردیم گزارشی از یه سال گذشته جفت و جور و در اختیار شما بذاریم تا شاید واسه کسائی که امروز در فکر تاسیس یه تجارت و به ثمر رسوندن یه ایده جدید هستن، ایجاد انگیزه و امید کنه. حتما با در نظر گرفتن شرایط بازار کار و تجارت، همیشه شروع یه پروسه تولیدی و یا خدماتی می تونه ریسکای بسیاری رو از نظر وقتی و مالی به همراه داشته باشه. پس بهتر دیدیم تا تجربیات خود رو با شما سهیم شیم، شاید راه واسه شما عزیزان کوتاه تر و موفقیت آمیز تر شه.

وبسیما چیجوری تاسیس شد؟

وبسیما در سال ۹۱ و پس از یه پروژه ۶ ماهه و با کمترین سرمایه ممکن تاسیس شد. راه و روش اولیه وبسیما حاصل مدتا تجربه و فعالیت ما در مورد تبلیغات، بازاریابی و وب بود. مدتها این سوال واسه ما مطرح بود که به چه دلیل بعضی از شرکتا با تعداد پرسنل کم و سرمایه کم به این سرعت پیشرفت می کنن و یه سری های دیگه با سرمایه های کلان و نیروی فعال بیشتر نمی تونن موفق باشن. پس از تحقیقات بسیار و بررسی شکل های جور واجور شرکتا و پروژه ها به یافته های جالبی رسیدیم. وبسیما حاصل همین دست آورده. امروز که در حال نوشتن این مطلب واسه شما عزیزان هستم، وبسیما در کمتر از یه سال تبدیل به یکی از تاثیرگذارترین وبسایتا در دنیای وب ایران شده و ما واسه این موفقیت به خود می بالیم.

چیجوری موفق شدیم؟

موفقیت وبسیما به عوامل زیادی رابطه داره، اما جهت نمونه چند عامل مهم در این موفقیت واسه شما عزیزان توضیح می دیم.

۱. صداقت

صداقت یه کلمه ساده و نخ نما در دنیای تجارت امروزه و اجرای اون تقریبا نشدنی به نظر می رسه. اما همین عامل به نظر نشدنی تبدیل به یکی از مهمترین عوامل موفقیت ما گشته. صداقت یعنی وقتی که میدونی خدمات شما در آخر تاثیری بر تجارت مشتری نداره، این رو به اون اطلاع دهی. صداقت یعنی وقتی که مشتری تمایل به خرید خدماتی بیشتر از نیازش داره، بدون توجه به شرایط مالی این نکته رو به اون گوشزد کنی. صداقت یعنی نفع مشتری رو به درآمد خود ترجیح بدین.

من با کمال اطمینان خدمت شما عرض می کنم که با این روش نه فقط چیزی رو از دست نمیدید، بلکه چیزای بسیاری به دست میارید. بسیار اتفاق افتاده که با یه مشاوره درست و رو راست به یه مشتری، اون رو راهنمایی کردیم که مثلا به فلان سرویس احتیاجی نداره و لازم نیس هزینه کنه و در نتیجه اعتماد مشتری رو جلب کردیم و اون از اون پس تبدیل به یه تبلیغ کننده خدمات و سرویسامون شده و مشتریان زیادی رو به ما معرفی کرده.

۲. علم اساسی

بدیش اینه در دنیای وب ایران، خلاای علمی بسیاری مشاهده می شه و من شخصا این کمبودها رو متوجه سیستم آموزشی و فرهنگی خودمون می دونم. مطالعه، تحقیق و یادگیری در دوران تحصیل به صورت درست به کسی آموزش داده نمی شه و همین مشکل باعث بروز کمبودای علمی و فنی در آینده هستش. ما از همون اول تلاش کردیم تا در هر موردی تحقیق کنیم و حاصل اون رو با شما عزیزان سهیم شیم. پروژه بلاگسیما حاصل همین نگاه در وبسیماست. روح خود آموزی و یادگیری جوری در وبسیما جاریست که حتی همکاران جدیدی هم که به تیم ما اضافه می شن در کمتر از یه ماه در همین راه قرار می گیرن.

۳. همت و سخت کوشی

ما روزانه بین ۱۲ تا ۱۴ ساعت یه ریز کار می کنیم. از اولین روزای تاسیس وبسیما و با در نظر گرفتن امکانات کمی که داشتیم مجبور بودیم این مدت طولانی رو به کار اختصاص بدیم و امروز این شرایط واسه ما تبدیل به عادت شده. هیچ تفریحی باحال تر از کار نیس، ما این رو تجربه کردیم.

تو یه سال گذشته چه کردیم؟

 • بیشتر از ۶۰ پروژه طراحی سایت
 • بیشتر از ۴۰ پروژه بهینه سازی سایت جهت موتورهای جستجو
 • بیشتر از ۲۰ پروژه پشتیبانی خاص سایت و تولید محتوا
 • بیشتر از ۸۰ پروژه تبلیغاتی
 • بیشتر از ۳۰ پروژه طراحی لوگو
 • بیشتر از ۱۰۰ مشتری داخلی و ۱۰ مشتری خارجی

چه افتخاراتی بدست آوردیم؟

 • تولید بیشتر از ۳۰۰ مقاله مهم تالیفی و ترجمه شده آموزشی در موضوعات سئو، طراحی سایت، برنامه نویسی، گرافیک و …
 • سرویس دهی مشاوره و رفع مشکلات به صورت رایگان واسه بیشتر از ۱۰۰ سایت.
 • پاسخگویی به بیشتر از ۱۰۰۰ سوال فنی و تخصصی کاربران.
 • اشتغال زایی واسه بیشتر از ۱۵ نفر به صورت مستقیم.
 • کاندیدای افتخاری مسابقه جهانی طراحی سایت AWWWARDS .
 • همکاری افتخاری در پروژه آنالیزور سایت PIWIK.
 • کسب گواهینامه Platinum از سیستم فروشگاهی PrestaShop.
 • همکاری در پروژه و دریافت نمایندگی از سیستم پشتیبانی و چت Zopim سنگاپور.
 • دریافت نمایندگی CloudFlare.
 • دریافت نمایندگی Unitage فرانسه.

در آخر از همتون عزیزانی که در این یکسال ما رو همراهی کردین و همیشه از پیشنهادات و انتقادات خود بهره مند ساختید، سپاسگزاریم. با امید به اینکه در آخر سال آینده هم بتونیم با افتخار موفقیتای خود رو با شما عزیزان سهیم شیم.

نظرسنجی خدمات وبسیما

در آستانه جشن تولد یه سالگی وبسیما، نظرسنجی در مورد کیفیت و بهبود خدمات و اجناس ارائه شده در سایت در نظر گرفتیم تا با کمک شما بهترین باشیم. با شرکت در این نظر سنجی به ما کمک کنین که بهترین سرویسا و خدمات رو در اختیار شما عزیزان بذاریم.

هدیه وبسیما به پاس ارائه نظرات و پیشنهادات سازنده شما عزیزان هدیه ای از طرف مدیریت وبسیما به رسم یادبود واسه نظرات برتر در نظر گرفته شده.

[gravityform id=”۱۶″ name=”one year” title=”false” description=”false” ajax=”true”]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *