نیسان لیف e plus با مسافت قابل پیمایش و قدرت بیشتر در CES 2019 معرفی شد

نیسان لیف یکی از اولین مدلای برقی تولید انبوه دنیاس که از سال ۲۰۱۰ تولید می شه. این هاچبک پاک تا الان در دو نسل راهی خیابونا شده و اینک بیشتر از ۳۲۰ هزار دستگاه از اون در خیابونای کشورای جور واجور تردد می کنن.

لیف بر خلاف کسب عنوان پرفروش ترین اتومبیل الکتریکی دنیا، از نظر فاصله قابل پیمایش وضعیت مطلوبی نداشته و پشت رقبا قرار گرفته. این موضوع درباره نسل دوم که شهریور ماه سال گذشته معرفی شد، صادقه؛ چون لیف جدید هم با برد حرکتی ۱۵۰ مایل (۲۴۱ کیلومتر) حرفی واسه گفتن در برابر رقیبی مثل شورولت بولت نداره.

در آخر نیسان به ضعف لیف پی برده و نسخه ای قوی تر از اونو با پسوند e+ در CES 2019 رونمایی کرد. همونطور که میشه حدس زد، نسخه نیسان لیف e plus به جای باتری استاندارد ۴۰ کیلووات ساعتی، به نمونه ۶۲ کیلووات ساعتی تجهیز شده.

با تکیه بر باتری جدید نیسان لیف e plus میتونه تا ۲۲۶ مایل (۳۶۳ کیلومتر) رو بدون نیاز به شارژ دوباره بگذرونه که این رقم حدود ۴۰ درصد بیشتر از نسخه استاندارده. باحال اینکه نسخه پیشرفت یافته از لیف تازه می تونین همپای مدل پایه از تسلا مدل ۳ و شورولت بولت حرکت کنه!

به غیر از باتری، لیف e+ از دید پیشرانه هم بهبود پیدا کرده و از یه موتور ۲۰۰ اسب بخاری استفاده میکرد. خروجی این موتور هم در مقایسه با موتور استاندارد ۳۳ درصد بیشتره. به گفته نیسان، لیف e+ پر شتاب تر بوده و سبقت گیری از اتومبیلای دیگه با اون، راحت تر و ایمن تر انجام قبول می کنه.

در کنار موارد یاد شده، نیسان سیستم Intelligent Mobility رو به یه نمایشگر بزرگ تر ۸ اینچی مجهز کرده؛ این نمایشگر عملکردی مثل صفحه نمایش گوشی موبایل هوشمند داشته و از راه ژستای حرکتی قابل کنترله. همگام سازی سیستم مسیریاب خودرو با گوشی موبایل کاربر و هم اینکه تجهیز به سیستم vehicle-to-home از دیگر ویژگیای لیف e+ هستن.

اونطور که اعلام شده، دستگیری مدیر عامل نیسان یعنی آقای کارلوس گون و حواشی مربوط به اون باعث به تعویق افتادن معرفی لیف e+ شده. اگه اتفاق خاص دیگری اتفاق نیفته، این خودرو تا آخر ژانویه با قیمت ۴,۱۶۲,۳۲۰ ین (برابر ۳۸ هزار دلار) در سرزمین مادری به فروش می رسه. اروپاییا و آمریکاییا هم باید تا بهار منتظر بمونن، ساکنین قاره سبز واسه خرید لیف e+ باید ۴۵ هزار یورو کنار بذارن. درباره قیمت نیسان لیف e plus در آمریکا فعلا حرفی به میان نیامده.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *