معرفی بازی Bombarika؛ بمب را از خانه دور کنید

بازی Bombarika تازگیا سر و صدای تقریبا زیادی به پا کرده و با اینکه به اندازه جوی که دورش به راه افتاده، اثر موندگاری نیس اما واسه کسائی که از بازیای ناتموم خسته شدن، جنگ بین پابجی و فورتنایت دیگه واسه شون جذابیت نداره و به دنبال تجربه ای متفاوت با کلیشه های صنعت بازی موبایل هستن، مطمئنا یکی از بهترین گزینه های حال حاضر هستش.

 

بازی در هر مرحله بمب یا بمبایی رو در خونه رها می کنه و تنها کار بازیکن اینه تا مانع انفجار اون در محیط اتاق شه. واسه این کار هم باید از وسیله های خود خونه کمک بگیرین؛ با کلیک روی بعضی وسیله های خونه، تماشاگر یه عکس العمل متفاوت از طرف اونا هستین و اینکه در موقعیت مناسب از کدوم یکی استفاده کنین، بزرگترین رقابت بازی Bombarikaه.

مثلا اسکرین شات پایین رو ببینین، اینجا اول باید پنکه رو راه انداخته و بعد در رو باز کنین تا بمب مستقیم به سمت سالن و میز بره. حالا با کلیک روی میز، این جسم ضربه ای به بمب می زنه و اونو به سمت قالیچه ای که توانایی گرانشی داره، می فرستد. در آخر هم میز رو به رو قالیچه رو بچرخونین و در زیرزمین رو باز کنین تا بمب به درون اونجا بیفته.

بازی عنوانی آفلاین بوده و واسه تجربه اون احتیاجی به اینترنت ندارین.

تموم مرحله های بازی Bombarika از همین قانون پیروی می کنن و البته در ادامه سازنده با عناصری مثل بمبای بیشتر تلاش کرده معماها رو تکراری شدن نجات دهد که به طور کامل هم به هدفش رسیده اما چیزی که Bombarika رو به یه اثر موندگار تبدیل نمی کنه، پیچیدگیای اضافی تعدادی از مرحله ها هستش.

سازنده به واسطه تعامل بین کاربر و محیط، معماهای جذابی طراحی کرده و تونسته خوب از پتانسیلای موبایل استفاده کنه. همون چیزی که در سری The Room و مانیومنت ولی هم دیده بودیم. با این حال وجود بیشتر از اندازه جسما در بعضی قسمتا، باعث شده تا بازی بعضی وقتا خیلی شلوغ به نظر می رسه.

موقع حل معماها، حواس تون به زمان هم باشه؛ اگه به اتمام برسه بمب منفجر می شه.

با وجود کاهش افت فریم و انیمیشنای کنه بمب در بخشایی از بازی، بزرگترین نکته منفی Bombarika به همین شلوغی بزرگ نمایی شده ساخته Street Lamp برمیگرده. البته به خاطر ویژگیای مثبت زیاد Bombarika، هیچکدام از این نقاط ضعف مانع تجربه این عنوان نمی شن.

بازی Bombarika عنوان خوشگلیه، معماهای متنوعی داشته و سازنده به کمک طراحی خوب معماها تونسته از ایده ای ساده اثری سرگرم کننده بسازه. پس اگه به دنبال عنوانی معمایی با ساختارای متفاوت گیم پلی هستین، پیشنهاد می کنیم نیم نگاهی به بازی داشته باشین؛ تلاش واسه دور کردن بمب از محیط خونه هم جذابیتای خودشو داره.

BOMBARIKA

  • BOMBARIKA
  • قیمت: نسخه اندروید رایگان
  • سازنده: Street Lamp Games
  • سیستم عامل: iOS و اندروید
  • حجم: ۵۶۰ / مگابایت

دانلود

Apkpure

در بخش اپلیکیشنای سایت ما بخونین:

فیزیک از نگاه بازی supertype؛ حروف الفبا چه وزنی دارن؟

ترکیب فرمول io با تبرها در Axe.IO؛ پرتاب تبر روی موبایل هم لذت بخشه

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *