گوگل معرفی کرد: پرطرفدارترین های سال ۲۰۱۴

بیشتر کاربران اینترنت روزانه دست کم یه بار از جستجو استفاده می کنن. در بین موتورهای جستجو، گوگل یکی از قوی ترین و محبوب ترین هاست.

این شرکت آمار موضوعاتی که بیشتر جستجو شدن رو در بخش Trends خود منتشر می کنه.و حالا لیست محبوب ترینای موضوعات جور واجور در این موتور جستجو واسه سال ۲۰۱۴ منتشر شده.

این آمار می تونه ضمن رفتار شناسی کاربران اینترنت و شناخت عقاید و سلایق مردم جهان به مدیران وب سایتا هم در بهبود SEO صفحات اینترنتی شون خیلی کمک کنه.

در این مطلب می خوایم نگاهی گذرا به بعضی از این موضوعات داشته باشیم.

در ادامه با سایت ما همراه باشین.

خودروها

فورد

شرکت خودرو سازی چند ملیتیه که کار خود رو از آمریکا شروع کرد. این شرکت در ۱۶ ژوئن ۱۹۰۳ میلادی به وسیله هنری فورد تاسیس شد و درآمدش در سال ۲۰۱۳ حدود ۱۴۷ میلیارد دلار بوده ، هم اینکه کل دارایی شکت نامبرده به ۲۰۲ میلیارد دلاره.

تعداد کارکنان فورد ۱۸۱ هزار نفر در سال ۲۰۱۳ بوده و شرکتای مرکوری، لینکن موتور، استون مارتین و مزدا بعضی از شرکتای زیر مجموعه اون حساب می شن.

مارک فیلدس مدیرعامل و ویلیام کلی فورد رئیس هیات مدیره فورد هستن و دفتر مرکزی این شرکت در دبریورن از ایالت میشیگان قرار داره.

این برند هم مانند فورد یه شرکت خودروسازی آمریکایی بوده که از ژانویه ۲۰۱۴ با تشکیل گروه فیات کرایسلر اتومبیلز زیر مجموعه این شرکت خودروسازی شناخته می شه.

البته شرکت نامبرده که در سال ۱۹۴۱ تاسیس شد کشاکش بسیاری بین مالکین خود داشت. نام مالک جیپ از سال ۱۹۴۴ تا ۲۰۱۴، ۱۰ بار تغییر کرد. امریکن موتورز، رنو، کرایسلر و فیات مهم ترین صاحبان این کارخانه خودروسازی بوده.

 

جیپ در اول تحت نظر ارتش آمریکا قرار داشت و نام اون از GP که مخفف General Purpose (استفاده عمومی) است گرفته شده و  البته بعضی GP رو بر گرفته از Goverment Purpose (استفاده دولتی) هم می دونن.

این شرکت خودروسازی هم کار خود رو در ایالت میشیگان آمریکا شروع کرده اما قدمت اون بیشتر از فورد و جیپه. این شرکت در سال ۱۹۰۰ میلادی به وسیله برادران دوج تاسیس شد.

الان به خاطر خرید کرایسلر به وسیله فیات، دوج زیر مجموعه این شرکت ایتالیایی هستش. HELMI426 از موتورهای برجسته این شرکته که در مسابقات اتومبیل رانی هواداران زیادی داشت و باعث حذف بعضی از رقبای خود شده.

شرکت بزرگ خودروسازی ژاپنیه که در کشور ما هم طرفداران و خریداران بسیاری داره. این شرکت در سال ۱۹۳۷ به وسیله کشیرو تویودا در کارخانه نساجی صنایع تویوتا که واسه پدرش بود راه اندازی شد.

این غول خودرو سازی که الان در سراسر دنیا زیاد شده و چند ملیتی شده، بیشتر از ۳۳۳ هزار نفر کارمند داره و در سال ۲۰۱۱ پس از شرکتای جنرال موتورز و فولکس واگن به عنوان سومین خودروساز جهان از نظر اندازه فروش شناخته شده.

اصغر حدادزاده در سال ۱۳۵۲ موفق به اخذ نمایندگی انحصاری و مجاز این برند معتبر خودروسازی دنیا در ایران شد و ایرتویا رو در خیابون بهشتی تهران گشایش کرد. اجناس تویوتا بین سالای ۷۴ تا ۸۳ وارد کشور نمی شد ولی از سال ۱۳۸۳ تا کنون با ارسال مجوز صنفی واسه واردات، خودروهای این برند وارد ایران می شن.

۵- جنرال موتورز (General Motors)

این شرکت آمریکایی با نام مخفف GM شناخته می شه. این برند در سال ۱۹۰۸ به رهبری ویلیام دورانت در خاک آمریکا به دنیا اومد. شرکت نامبرده سال هاست که در بالاترین جایگاه خودروسازان دنیا قرار داره و یکی از بیشترین آمارهای فروش رو به خود اختصاص داده.

این شرکت آمریکایی دارایی حدود ۱۶۶ میلیارد دلار و تقریبا ۲۱۹ هزار نفر کارمند داره. شرکتای بیوک، شورولت، کادیلاک و جی ام سی، مشهور ترین زیر مجموعه های جنرال موتورز هستن.

مری بارها و تیم سولسا به ترتیب مدیرعامل و رئیس هیات مدیره این غول بزرگ خودروسازی دنیا هستن. این شرکت در چند سال گذشته جزو ۲۰ برند برتر دنیا قرار داره.

آمار فروش اون بیشتر از ۱۰ میلیون خودرو در سال بوده که بیشترین سهم تولید اجناس جنرال موتورز به ترتیب در خاک آمریکا، چین، کانادا، انگلیس و آلمانه.

فیلما

۱- Frozen

فیلم frozen محصول شرکت والت دیزنی بوده که در سال ۲۰۱۳ به بازار ارائه شده. کارگردان این فیلم کریس باکه که فیلم سینمایی فوق رو براساس فیلمنامه جنیفر لی نوشته و ساخته.

این فیلم نامه برگرفته از رمان ملکه برفی اثر نویسنده مشهور هانس کریستیان آندرسن ساخته و نوشته شده که پنجاه و سومین انیمیشن سنتی والت دیزنی هم هست.

در Frozen بازیگرانی چون کریستن بل، آدینا منزل و جناتان گروف به کار صداپیشگی (گذاشتن صدا روی انیمیشن) پرداخته ان. این فیلم در مدت کوتاهی تونست به ترتیب رتبه اول و دهم پرفروش ترین پویانمایی و فیلم تاریخ رو از اون خود کنه.

همچنی Frozen بیشتر از ۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار فروش داشته که حدود ۴۰۰ میلیون دلار اون در خاک آمریکای شمالی بوده.

مدت زمان این محصول دیزنی ۱۰۸ دقیقه س.

۲- Interstellar

فیلم علمی تخیلی به کارگردانی کریستوفر نولان، فیلم ساز آمریکاییه که در اکتبر ۲۰۱۴ اکران شده . ماجرای این فیلم درباره فضانوردانیه که به سیاره ای قابل سکونت سفر می کنن.

فیلم نامه Insterstellar به وسیله کارگردان و بردارش کریستوفر نوشته شده که در اون باریگرانی چون متیو مک کانهی، ان هنوی، جسیکا چستین و بیل ایروین بازی کردن.

این فیلم در این مدت زمان کم، حدود ۶۲۱ میلیون دلار از گیشه ها درآمد کسب کرده.

۳- Divergent

این فیلم سینمایی هم محصول ۲۰۱۴ هالیوود هستش که رسیدن برگر اونو کارگردانی کرده. ژانر Divergent هم علمی تخیلی بوده و از بازیگرانی مثل شایلن وودلی، تئو جیمز، اشلی جاد، جای کورتنی و ری استیونسون استفاده میکرد.

ورونیکا راف فیلم نامه رو از رمان خود به همین نام بر گرفته که ترجمه اون در ایران کاری از هدیه منصورکیایی بوده و در بازار به وسیله انتشارات نوروز هنر به چاپ رسیده.

این فیلم که از ماه مارس ۲۰۱۴ به اکران درآمده، حدود ۲۷۵ میلیون دلار فروش داشته.

۴- Gone Girl

فیلم فوق اثر دیوید فینچر کارگردان هالیودی بوده که روزای ابتدایی مهرماه امسال واسه اکران منتشر شده.

فیلمنامه این فیلم که در ژانر رمز آلود ابه حساب میاد، از رمان Gone Girl، گیلیان فلین نویسنده این فیلم برگفته شده و بن افلک، رزاماند پایک و رسیدن پاتریک هریس در اون اجرای نقش کردن.

مدت این فیلم ۱۴۹ دقیقه س. Gon Girl به مسائلی مثل خشونت در زندگی زناشویی، رسانه، تاثیر پروسهای اقتصادی در زندگی خانوادگی و ظاهر سازی می پردازه.

۵- Lone Survivor

فیلم ۱۲۱ دقیقه جنگی آمریکایی به کارگردانی پیتر برگ فیلم ساز هالیوودیه. فیلم نامه این فیلم رو خود کارگردان به همراه مارکوس لوترل نوشتند.

Lone Survivor به وسیله یونیورسال استودیوز تولید گردیده و بازیگرانی چون مارک والبرگ، تایلور کیش امیل هیرش، بن فستر و اریک بانا در اون اجرای نقش کردن.

داستان این فیلم ماجرای عملیات بالای سرخ واسه دستگیری یا از پا درآوردن یکی از رهبران رده بالای طالبانه.

محلای نقشه گوگل

۱- Walmart

خرده فروش آمریکاییه که دارای بزرگترین شبکه فروشگاه های زنجیره ای مواد غذایی، سوپرمارکتا و هایپرمارکتا در دنیا هستش.

والمارت در سال ۱۹۶۲ توسظ سام والتون تاسیس شد. درآمداین شرکت در سال ۲۰۱۳  ۴۶۹ میلیارد دلار بوده که سود ۱۷ میلیارد دلاری رو به همراه داشته.

کارمندان این شرکت بیشتر از ۲٫۲ میلیون نفر هستن که در سراسر دنیا فعالیت می کنن. والمارت ۸هزار و ۵۰۰ شعبه در ۱۵ کشور تحت ۵۵ برند جور واجور داره.

۲- Starbucks

شرکت خدمات کافی شاپ زنجیره ای آمریکایی بوده که ۲۰ هزار و ۷۳۷ شعبه در کشورای جور واجور داره. استارباکس در سال ۱۹۷۱ به وسیله زو سیگل جری بالدوین و گوردون بوکر تاسیس شد.

استار باکس با تعدد شعبه هاش تونسته عنوان بزرگترین کافی شاپ زنجیره ای دنیا رو به دست بیاره و بتونه در سال ۲۰۱۳ رکورد درآمد ۱۵ میلیارد دلاری با سود ۸٫۸ میلیارد دلار رو بدست آورد.

۱۶۰ هزار نفر واسه این شرکت در ۲۲ کشور دنیا کار می کنن. هاروارد شولتز مدیرعامل و رئیس هیات مدیره این شرکته.

۳- Target

شرکت زنجیره ای خرده فروشی آمریکاییه که پس از والمارت به عنوان دومین خرده فروش آمریکا هستش. این شرکت جزو ۵۰ برند برتر دنیاست و سهام اون در بازار بورس نیویورک معامله می شه.

تارگت در سال ۱۹۰۰ میلادی به وسیله جورج دیتون در ایالت مینه سوتا تاسیس شد. دومین خرده فروش بزرگ آمریکا در این کشور و کانادا فعالیت می کنه و درآمد حدود ۷۰ میلیون دلاری رو به کمک ۳۶۵ هزار نفر کارگر و کارمند خود به دست آورده.

۴- MC Donald's

بزرگترین رستوران زنجیره ای دنیاس که در ۱۱۹ کشور بیشتر از ۳۵ هزار شعبه داره. این برند روزانه به ۶۴ میلیون مشتری خدمات غذایی میده.

این شرکت بزرگ در سال ۱۹۴۰ میلادی به همت برادران مک دونالد در ایالت کالیفرنیای آمریکا تاسیس شد. MC Donald's  با حدود ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر کارمند موفق به کسب درآمد ۲۸ میلیارد دلار و سود ۵ و نیم میلیارد دلاری در سال ۲۰۱۳ شده.

۵- Home Depot

این شرکت هم یه خرده فروش زنجیره ای در آمریکاست که زمینه کاری اون فروش لوازم خونگی، تجهیرات ساخت و ساز، وسیله رنگ و نقاشی، مصالح ساختمانی، وسیله باغبانی و لوازم لوله کشیه.

هوم دیپو در سال ۱۹۷۸ به وسیله برنارد مارکوس و آرتور بلنک در ایالت جورجیا تاسیس شد. این برند در کشورای آمریکا، کانادا، مکزیک و پورتوریکو ۲ هزار و ۲۴۸ شعبه داره که حدود ۳۴۰ هزار نفر در اون کار می کنن.

گجتا

۱- iPhone 6

این محصول اپل مثل تعداد بررسیا و شایعات، در اندازه جستجو هم در بالاترین جایگاه گجتای برتر دنیا قرار گرفته. این تلفن هوشمند که با اندازه ۴٫۷ اینچی تابوی اپل واسه ارائه اسمارت فونای کوچیک رو شکست و تونست رکورد فروش نسل قبلی خود رو بشکنه و بازار داداش بزرگتر خود یعنی آیفون ۶ پلاس رو تحت تاثیر خود بذاره.

iPhone 6  با ضخامت ۶٫۹ میلی متری، فیلمبرداری ۱۰۸۰P با اندازه ۶۰ فریم بر ثانیه و چیپست A8 یه سر و گردن بالاتر از نسل قدیم خود یعنی آیفون ۵ اس هستش.

۲-Galaxy S5

پرچمدار ۲۰۱۴ سامسونگ با اینکه با قابلیتای جدیدی به بازار عرضه شد ولی از سطح انتظارات کاربران و کارشناسان پایین تر بود. هرچند توانایی IP67(مقاومت در برابر گرد و خاک و آب)، سنسور اثر انگشت و حسگر تشخیص ضربان قلب واسه اولین بار روی این تلفن هوشمند سامسونگ اضافه گردید اما نتونست محبوبیتی مثل گلکسی اس ۴ به دست بیاره.

Galaxy S5 اولین پرچمدار این شرکت کره ایه که در دو نسخه تک و دو سیم کارت به بازارهای جهانی عرضه شد.

۳- Nexus 6

اولین فبلت شرکت گوگله که با همکاری شرکت موتورلا تولید می شه. این فبلت حدود دوماه پیش به وسیله شرکت رونمایی شد و عرضه اون در بازارای جهانی از ماه گذشته شروع شده.

این فبلت از چیپست اسنپدراگون ۸۰۵ شامل پردازنده ۴ هسته ای ۲٫۷ گیگاهرتزی و پردازنده گرافیکی Adreno 420 استفاده میکرد. صفحه نمایش ۵٫۹۶ اینچی نکسوس ۶ وضوح تصویر ۱۴۴۰ در ۲۵۶۰ پیکسل رو با تراکم پیکسلی عالی ۴۹۳ppi به ارمغان می آورد.

دوربین ۱۳ مگاپیکسلی این محصول توانایی فیلمبرداری با رزولوشن ۲۱۶۰P و اندازه ۳۰ فریم بر ثانیه رو داره.

۴- Apple Watch

با ارائه این ساعت انتظار خیلی از هواداران اپل تموم شد. هر چند خیلی از علاقمندان و کارشناسان فناوری منتظر ارائه iWatch به وسیله اپل بودن ولی این غول دنیای دیجیتال نام نامانوس Apple Watch رو واسه اولین تجربه خود در مورد وسایل پوشیدنی انتخاب کرد.

هر چند تیم کوک زمان ارائه این محصول به بازار رو در مراسم رونمایی اون نگفت ولی پیش بینیا از ارائه ساعت اپل در بهار ۲۰۱۵ حکایت داره. این ساعت به شکل مربع، در دو اندازه ۳۸ و ۴۲ میلی متر عرضه می شه. اپل می خواد مدلای Sport  و Edition  رو در کنار مدل عادی اون روونه بازار کنه.

این ساعت از فناوریای ارتباطی GPS، بلوتوث و وای فای واسه رابطه با آیفونای، ۵، ۵سی، ۵ اس، ۶ و ۶ پلاس استفاده میکرد.

۵- Chromecast

بوسیله این دانگل شرکت گوگل میشه فیلمای سینمایی و کلیپای ویدئویی رو از راه اینترنت به صورت آنلاین دید. این محصول از راه پورت HDMI به تلویزیون و از راه وای فای به موبایل، تبلت یا کامپیوتر وصل می شه.

این دستگاه توانایی کار و همگام سازی با سیستم عاملای اندروید، iOS، مکینتاش و ویندوز رو داره. محصول فوق ۳۵ دلاره که در ایران ۱۶۰ هزار تومن به فروش می رسه.

سریالای تلویزیونی

۱- Game of Thrones

این سریال تلویزیونی آمریکایی در سبک خیال پرازی حماسی به وسیله دیوید بنیاف و دی بی وایس تولید شده و رکود دار بیشترین بیننده در شبکه HBOه.

Game of Thrones  در کشورای کرواسی، مالت، ایرلند شمالی، ایسلند، مراکش ، اسکاتلند و آمریکا فیلمبرداری شده و در ۴ فصل۴۰ قسمتی اکران گشته. اجرای این سریال از سال ۲۰۱۱ میلادی شروع شده.

پیتر دنکلیج، لینا هیدی، نیکولای کاستر-والدو، امیلیا کلارک، کیت هارینگتون، ایان گلن و آیدان گیلن از جمله بازیگران این سریالند.

۲- No,You Shut up

این سریال از ماه نوامبر ۲۰۱۳ نشون داده شده و محصول کشور آمریکاست. کارگردان اون دیوید جاوربام  بوده و در شبکه Fusion به نمایش دراومده.

سریال No,You Shut up به وسیله شرکت جیم هنسون جفت و جور شده و ماریا بامفورد، دوگ بنسون، نات فکسون، دیوید کوچنر و توماس لنون بعضی از بازیگرانی هستن که در این مجموعه تلویزیونی به اجرای نقش پرداخته ان.

۳- True Detective

مجموعه تلویزیون آمریکایی با ژانر جنایی، درام و مخفی به حساب می آیده. کری فوکوناگا کارگردان و نویسنده این سریال بوده که فصل اول اون از ۲۴ ژانویه تا ۹ مارس امسال روی آنتن شبکه HBO رفته.

فیلمبرداری فصل دوم هم از شهریور امسال شروع شده و قراره که این فصل در تابستون ۲۰۱۵ نشون داده شه. متیو مک کانهی، وودی هارلسون، میشل موناگان، مایکل پاتس و توری کیتلر بازیگران اصلی این مجموعه تلویزیونی هستن.

۴- Orange is the New Black

این سریال ملودی-درام به وسیله جنجی قدیمی کارگردانی شده و پخش Orange is the New Black در نت فیلیکس از تاریخ ۱۱ جولای ۲۰۱۳ شروع گشته.

فصل دوم اونم در ۶ ژوئن ۲۰۱۴ آماده اکران و از راه سرویس نامبرده پخش گردید. تیلور اسکایلین، لورا پریپن، کته مولچرو، جانسون بیگز و میشل هرست بعضی از بازیگران این مجموعه تلویزیونی هستن و محل فیلمبرداری اون نیویورکه.

۵- Blood, Sweat & Heels

این سریال در ژانر حقیقت تولید گشته و تا کنون ۲ فصل و ۱۰ ایپزود داشته و به وسیله برنت مونتگومری ساخته شده. مجموعه تلویزیونی Blood, Sweat & Heels از۵ ژانویه ۲۰۱۴ در شبکه Bravo پخش گشته و تا الان هم ادامه داره.

ملیسا فورد، میکا هاگس، دیزی لولین، جنوا توماس، چانتله فراسر و آرزو آنوار از جمله بازیگران مطرح فصلای اول و دوم این سریال هستن. شرکت لفت فیلد پیکچرز تولید کننده Blood, Sweat & Heelsه.

بازیای ویدیوئی

۱- Destiny

بازی ویدئویی در سبک تیر اندازی اول شخص و نقش آفرینیه. Destiny به وسیله اکتیویژن واسه کنسولای بازی پلی استیشن ۳ و ۴ و اکس باکس وان و ۳۶۰ در سپتامبر ۲۰۱۴ ارائه گردید.

Destiny رو میشه تک یا چند نفره بازی کرد. بانجی پیشرفت دهنده این بازی ویدئوییه.

۲- Titanfall

تیتانفال در سال ۲۰۱۴ به وسیله الکترونیک آرتس با سبک تیر اندازی اول شخص منتشر شد. Respawn Entertaiment پیشرفت دهنده Titanfall، بازی نامبرده رو واسه سیستم عامل ویندوز و کنسولای بازی شرکت مایکروسافت یعنی اکس باکس وان و ۳۶۰ ارائه کرده.

این بازی چندنفره آنلاین ۱۱ مارس ۲۰۱۴ به بازارهای جهانی ارائه شد و تیتانفال  به وسیله جاستین هندری طراحی گردیده.

۳- Watch Dogs

این بازی به وسیله یوبی سافت در E3 سال ۲۰۱۲ معرفی شد و قرار بود در اواخر سال ۲۰۱۳ منتشر شه. ولی آخرسر Watch Dogs در ۲۷ می ۲۰۱۴ به بازار اومد.

بازی مورد بحث با سبک Open World، مهیج-ماجراجویی و مخفی کاری واسه سیستم عامل ویندوز و کنسولای بازی پلی استیشن ۳ و ۴، اکس باکس وان و ۳۶۰ و Wi-U ارائه شده.

Watch Dogs رو میشه تک و چند نفره بازی کرد.

۴- ArcheAge

این بازی ویدئویی در سبک MMORPG  به وسیله تنسنت گیم، تریون وردز و میل رو در تاریخ ۱۵ ژانویه ۲۰۱۳ منتشر شده و اکس ال گیمز پیشرفت دهنده ArcheAgeه.

این بازی فقط واسه سیستم عامل ویندوز ارائه گشته و یه بازی چند نفره هستش.

۵- Call of Duty: Advance Warfare

این بازی ویدئویی تیراندازی اول شخص محصول سال ۲۰۱۱ میلادی که به وسیله اسلج همر گیمز پیشرفت پیدا کرده. Call of Duty: Advance Warfare به وسیله اکتیویژن و اسکوئر انیکس ماه قبل منتشر شد.

بازی نامبرده واسه سیستم عامل مایکروسافت ویندوز و کنسولای بازی پلی استیشن ۳و ۴ و اکس باکس وان و ۳۶۰ ارائه شده.

Call of Duty: Advance Warfare رو میشه تک و چند نفره بازی کرد. این بازی یازدهمین سری از مجموعه Call of Dutyه.

 

تیمای فوتبال

۱- رئال مادرید (Real Madrid)

پر افتخار ترین تیم فوتبال اروپا پس از چند سال شکست در لیگ قهرمانان امسال تونست واسه دهمین بار این جام اروپایی رو به خونه ببره. این قهرمانی با حضور ستارگانی چون کریستیانو رونالدو، گریت بیل، کریم بنزما، سرخیو راموس و ایکر کاسیاس با مربیگری کارلو آنجلوتی به دست اومد.

رئال مادرید در این فصل مسابقات لالیگای اسپانیا هم با ۴ امتیاز اختلاف نسبت به بارسلونا در بالاترین جایگاه جدول معتبرترین لیگ این کشور قرار داره.

۲- آرسنال (Arsenal F.C)

توپچیای لندن از سال ۱۸۸۶ پای به دنیای فوتبال گذاشتن و تا کنون موفق به کسب ۱۳ عنوان قهرمانی در لیگ دسته اول و برتر انگلستان شدن. این تیم هر چند با ثبات کار آرسن ونگر مربی فرانسوی خود از سبک بازی خاصی استفاده میکرد، اما در سالای گذشته واسه کسب عنوان قهرمانی در انگلیس و اروپا شکست خورده بوده.

آرسنال رکورددار طولانی ترین صدرنشینی بدون معطلی و هم اینکه قهرمانی بدون شکست در فوتبال جزیره س. این تیم در فصل ۱۴-۲۰۱۳ لیگ برتر انگلیس به مقام چهارمی رضایت داد و الان در رتبه ششم قرار داره.

۳- منچستر یونایتد (Manchester United)

تیم منچستر یونایتد پس از چند سال حضور الکس فرگوسن به پر افتخار ترین باشگاه فوتبال کشور انگلستان تبدیل شد. شیاطین سرخ از سال ۱۸۷۸ پا به میدون ورزشی گذاشتن و تا کنون ۲۰ بار در لیگ برتر، ۴ بار در جام اتحادیه، ۱۱ بار در جام حذفی و ۲۰ بار در سوپر جام انگلستان موفق به کسب عنوان قهرمانی شدن.

این باشگاه تا حالا ۳ بار قهرمون لیگ قهرمانان اروپا گشته. منچستر یونایتد که بعد از رفتن سر الکس فرگوسن وضعیت پریشونی پیدا کرد در این فصل می خواد با حضور فنخال هلندی این شکست رو جبران کنه. این تیم الان با ۸ امتیاز اختلاف با چلسی در رده سوم جدول لیگ انگلستان حضور داره.

۴- بارسلونا (F.C. Barcelona)

کاتالونیا به خاطر معروفیت این باشگاه اسمش بر سر زبانا افتاد. باشگاهی که با اومدن پپ گواردیولا به یه باره احیا شد. این تیم به خاطر حضور بازیکنان محبوبی چون لیونل مسی، اینیستا، ژاوی و نیمار به یکی از محبوب ترین باشگاه های دنیا تبدیل شده.

آبی و اناریا صاحب سبک تیکی تاکا شناخته می شن، سبکی که بارها باعث قهرمانی اونا و تیم ملی فوتبال اسپانیا شده. این تیم که پس از قهرمانیای پشت سر هم با گواردیولا به صدرنشینی و کسب جام عادت کرده بود، دو سالیه که حال و هوای خوبی نداره و نتونسته رضایت هواداران میلیونی خود رو جلب کنه. اونا حالا در رده دوم جدول لالیگای اسپانیا هستن جایگاهی که سال قبل در آخر فصل هم در اونجا بودن.

۵- اتلتیکو مادرید (Atletico Madrid)

تیم دوم مادرید که همیشه به خاطر درخشش رئال پشت پرده بوده یا نقش تیم دوم شهر رو بازی کرده. اتلتیکو فصل گذشته با مربیگری سیمئونه آرژانتینی تونست در ماراتن نفس گیر لالیگا، گوی سبقت از بارسلونا و رئال رو برباید و در بالاترین جایگاه جدول اسپانیا موفق به دریافت جام قهرمانی شه.

البته اتلتیکو در فینال دور قبل لیگ قهرمانان اروپا در برابر همشهری خود رئال زانو زد و دهمین جام قهرمانی رو به کهکشانیای مادرید تقدیم کرد.

سلفیا

۱- Oscar

۲- Monkey

۳- Obama

۴- Squirrel

۵- David Ortiz

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *